Польꙃєватєлꙗ бєсѣда:ОйЛ/Искоушє́ниꙗ

Page contents not supported in other languages.
Википєдїѩ · отврьстꙑ єнкѷклопєдїѩ · страница

Отвѣтъ об образьца блазнахъ[исправлѥниѥ источьна обраꙁа]

За техническую сторону вашего шаблона ничего не скажу, — это к Светозару. А вот ошибки в языке есть. Для простоты, я скопирую ваш шаблон сюда и исправлю прямо в нем (свои исправления я будут веделять полужирным шрифтом). Перед этим хочу обратить внимание на два момента:

  1. Имя пользовательня в заголовке «Добрѣ прити въ Википедїю, …» нужно сделать так, чтобы оно ставилось в вокативе.
  2. Слово «статї» уже «доживает» свои дни, поэтому имейте это в виду.


Итак:

   Исправлениѥ статїѩ   Добрѣ прити въ Википедїѭ, ОйЛ!
   Помощь Сѥ ѥстъ Википедї, пьсана словѣньскыимь ѩзыкомь.

Помьни: Википедїи вьс (ко и тво Википедїѩ добродѣни) подъ прощениѥмь GNU Free Documentation License пьсана ѥстъ, того дел҄ьма кыиждо свободьно измѣнти и польѕевати ѭ можетъ .

Тако си аѵтографъ сътворити можеши
Википедїѩ статїихъ аѵтографы пьсати не нѹждно ѥстъ (творьць каталогъ аѵтоматичьнѣ сѧ сътварѥтъ, статїѩ мѣнъ їсторїи видѣти иже можеши), нъ ѥгда страницѧ бесѣдѣ или Общени съвѣтѣ пьсати хощеши — прошѫ, сътвори си аѵтографъ четырьми тїтлы (~~~~), или кы с҄ьде показано ѥстъ.

На твоѥи польѕевател҄ страницѣ о себѣ напьсати можеши. (На прикладъ, котерѣми ѩзыкы бесѣдѹѥши)

Словѣньскы Википедїѩ главьна азъбѹкы Климентовица ѥстъ. Ѥѩже орѳографїѭ виждь ВП:КО. Бѹкъве ѹникодѣ нѣстъ, и толико бѹкъвъ събьраниѥмъ благодарѩ ѭ видѣти можемъ. Ими бѹкъвиѥ с҄ьде.


Исправлени итогъ[исправлѥниѥ источьна обраꙁа]

Вокатив я сделал необязательным параметром: по умолчанию остался именительный падеж (ибо у большинства пользователей всё же несклоняемые имена). Но если возможность просклонять есть, то параметр "Клитїка" мною проверен и действует. Прочие ошибки вроде исправлены. "Статью" я пока трогать не стал. ОилЪ 19:41, декемврї 10 числа, 2007 (UTC)